В Україні бюджетникам на небезпечних територіях підвищили оклади

В Україні працівникам державних органів, які працюють на територіях, де тривають активні чи можливі бойові дії, підвищили рівень оплати праці.

Постанову ухвалили на засіданні Кабміну, повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на сайт Мінреінтеграції.

Так, збільшення посадового окладу передбачили у два чи в півтора раза працівникам, які працюють в умовах ризику для життя і здоров’я.

“Вони (працівники підприємств, – ред.) працюють фактично з ризиком для життя і здоровʼя. Тому уряд має подбати про гідну оплату праці”, – зазначила віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Для працівників державних органів на територіях активних бойових дій посадові оклади визначили з урахуванням коефіцієнта 2, а на територіях можливих бойових дій – з урахуванням коефіцієнта 1,5. Такі ж коефіцієнти в уряді рекомендували встановлювати й органам місцевого самоврядування.

Зазначимо, наразі розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 6 700 грн, а в погодинному розмірі – це 40,46 грн. Депутати пропонують підвищити мінімалку до 7 370 грн з 1 квітня 2023 року. Зараз законопроєкт перебуває на опрацюванні в комітеті та в майбутньому має пройти два читання у залі парламенту.

Стосовно внутрішньо переміщених осіб, то щомісячна державна допомога на їхнє проживання становить для осіб віком від 18 років – по 2000 грн; для дітей та осіб з інвалідністю – по 3000 грн. До того ж до закінчення воєнного стану та ще місяць після нього виплати продовжуються автоматично.

Читайте також: Володимир Зеленський підписав закон про зміни до держбюджету

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

29

Тетяна Карпенко

журналіст