В Одесі облаштовують майбутній лавандовий лабіринт

На території одеського ботанічного саду створюють декоративний лабіринт з кущів лаванди.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на видання “Думська”.

Лабіринт створюють в Ботанічному саду Одеського національного університету імені Мечникова, що знаходиться на Французькому бульварі. Ділянка на, якій облаштовують лабіринт розміром 25х17 метрів. А його вартість – 90 тисяч гривень. Проспонсорували цей проект благодійники та онука колишнього очільника ботсаду.

Наразі робітники розмічають на території майбутнього лабіринту доріжки. Незабаром почнуть висаджувати кущі. Але їх цвітіння одесити та гості міста зможуть побачити навесні. У наступному році організатори проету обіцяють “фіолетовий вау ефект”.

Довідка: У світі існує 30 видів лаванди. Назва «лаванда» походить від латинського « lavare», що означає «мити». Лаванда була важливою частиною ритуалів купання в стародавньому Римі, бо мала дезінфекційні та антисептичні властивості. Квіти лаванди, свіжі або висушені, мають пряно-гіркуватий смак. Їх використовують в практичній медицині через 7-10 днів після цвітіння.

Також ця рослина має заспокійливу дію як у валеріани і протизапальну дію як у шавлії, але при цьому – приємний аромат. Крім того, вона має знеболюючу дію при мігрені, спазмах головного мозку, головних болях.

Читайте також: Одеський скульптор створює найбільший тризуб України з металобрухту (фото).

Зоя Брюхович

177

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті