В Одесі на 85-році життя помер відомий український письменник

Вчора, 31 жовтня, в Одесі відійшов у вічність відомий український дитячий письменник, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Володимир Рутківський.

Про це “Оперативній Україні інфо”  повідомила бібліограф Національної бібліотеки України для дітей Наталя Марченко.

“Можу лише згадувати й плакати… Володимира Григоровича Рутківського завжди вистачало на все добре і на всіх. Він був вітрилом, здатним зрушити навіть той корабель, який повірив, що ця мілина вічна. Вітрилом, котре знало, яке то неймовірне щастя й удача – упіймати свій вітер. Не вірю, що його вже немає з нами”, – зазначила Марченко.

Відомий прозаїк і поет помер на 85-му році життя. Видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” на своїй сторінці у фейсбуці повідомило, що смерть письменника настала через ковід.

“Сьогодні по полудні від ненаситного ковіду помер видатний український письменник Володимир Рутківський. Надзвичайно болюча втрата для української літератури. Його блискучими творами зачитуються десятки тисяч дітей і дорослих”, – сказано на сторінці видавництва, яке видавало романи Рутківського.

Довідка: Володимир Рутківський народився на Черкащині, вищу освіту здобував у Одесі, там же згодом мешкав та працював.

Спершу писав вірші (у доробку автора сім поетичних збірок), але потім почав писати прозу.

В Україні Рутківський став відомий вже за незалежності. Визнання читачів йому принесла, зокрема пригодницька тетралогія “Джури”. Це – незвичайний твір. Історичне і сучасне, смішне і мудре. У ньому розповідається про життя і смерть, земне і небесне, про перші ніжні почуття, про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними.

Прозаїк і поет Володимир Рутківський – серед найтитулованіших письменників України. Його історичний роман “Сторожова застава” удостоєний премії ім. Трублаїні та премії Кабінету міністрів ім.Лесі Українки; історична епопея “Сині Води” стала “Книгою року – 2011″ за версією Бі-Бі-Сі, повість”Потерчата” очолила список кращих книг України останнього десятиліття, казкова повість “Гості на мітлі” увійшла до списку кращих творів світової літератури для дітей.

Читайте також: Помер відомий футбольний тренер із Полтави.

Зоя Брюхович

74

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті