В Антарктиді виявили рідкісного представника нелітаючих птахів

Фотограф Джефф Маурітцен зробив знімок незвичайного пінгвіна в Антарктиді. Нелітаючий птах виглядає так, ніби частина його пір’я раптово втратила своє чорне забарвлення.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на National Geographic.

Це – пінгвін Аделі. Він є представником одного з найпоширеніших видів пінгвінів, який зовсім не схожий на своїх родичів.

Пі Ді Боерсм з Вашингтонського університету в Сіетлі, США, каже, що цей птах є лейцистичним пінгвіном. Тобто, він має генетичну мутацію, яка призвела до втрати природного кольору його пір’я.

Тож тіло тварини не виробляє меланін або пігмент, що фарбує, і ці пігменти не можуть бути розподілені по всіх частинах тіла тварини. У результаті, пінгвіни з блідо-коричневим або світлим забарвленням, які мають таку мутацію, називаються лейцистичними.

Це дуже рідкісна генетична мутація і вона зустрічається, приблизно, в одного пінгвіна Аделі на 114 тисяч особин. Найчастіше прояв лейцизму можна виявити тільки у субантарктичних пінгвінів, де цей показник дорівнює 1 до 20 000.

Читайте також: Вітчизняні полярники отримали нові шеврони (фото)

Дивіться також відео: Олег Скрипка розповів про власну творчість під час війни та музичні успіхи молодшого сина

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

35

Тетяна Карпенко

журналіст