В Антарктиді спостерігають бейбі-бум серед пінгвінів

Біля арктичної станції Академіка Вернадського народилося вже близько 1300 малюків. Дорослих птахів тим часом налічується 3 тисячі.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

За останні 15 років популяція субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез суттєво зросла. Якщо у 2007 році лише почали з’являтися перші гнізда, то в рекордному 2020 році їх було вже – 1800.

Нещодавно мережу підкорило відео народження ще одного маляти.

“Поки його сестричка чи братик ще чекає в яйці, це сміливе пташенятко вже вирвалося “на волю”, – йдеться у повідомленні.

Пресслужба також додала, що через брак місця на берегах острова, пінгвінам навіть довелося заснувати нову, третю субколонію в центральній частині. Зараз на Галіндезі трохи більше ніж 1600 гнізд.

Постійний моніторинг пінгвінів дає змогу нашим вченим чітко задокументувати факт зміни клімату в регіоні та реакцію на нього природи.

Зазначимо, що субантарктичні пінгвіни – теплолюбні, і на острів перемістилися лише тоді, коли умови для них тут стали комфортними.

Читайте також: Пінгвіни ходять дахами будинків: біля української станції «Академік Вернадський» новий сніговий рекорд

Вийшов 5-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі української акторки театру та кіно Олесі Жураківської

Вийшов 6-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі президента НЕБАУ Віктора Лещинського (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

256

Тетяна Карпенко

журналіст