Уряд ухвалив Постанову щодо запасів крові

Днями в Кабміні ухвалили Постанову щодо впровадження інформаційно-комунікаційної системи крові.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на ВРУ.

Ще в 2020 році Верховна Рада ухвалила Закон Комітету “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”, що передбачає модернізацію галузі, зокрема заміну застарілого обладнання, посилення контролю за якістю крові, відродження безоплатного донорства. Залишилося ухвалити декілька нормативно-правових документів виконавчої влади, щоб закон повноцінно запрацював.

Один із них Уряд затвердив на останньому засіданні – Постанову №143 від 17 лютого “Про створення інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові” щодо забезпечення обліку та автоматизації процесів у сфері донорства крові та компонентів крові, механізмів обробки даних і взаємодії суб’єктів, використання достовірної інформації про потреби крові для планування і моніторингу запасів на національному та регіональному рівнях.

Це дозволить системно управляти запасами крові.

Читайте також: У МОЗ планують розширити використання електронного рецепта

Дивіться також відео: Українська співачка Наталія Валевська зупинила кров журналісту

Вийшов 7-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі Героя України Ніни Матвієнко (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

71

Тетяна Карпенко

журналіст