Український художник Данило Ноздря подарував свою картину Музею Павла Тичини в Києві

Сьогодні, 16 травня, напередодні Міжнародного дня музеїв, що цьогоріч проводиться під гаслом «Стійкість і добробут», у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г.Тичини в Києві відбулись сходини представників творчих кіл столиці. На них український художник Данило Ноздря подарував свою картину цьому закладу.

Про повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Зі святом гостей щиро привітала в.о. директора музею Юлія Онопрієнко. Вона також розповіла про історію створення та функціонування цієї унікальної локації, експонати якої присвячено життю та творчості великого українського поета.

Головною родзинкою заходу стало дарування музеєві своєї картини «Ярило-Сонце» відомим в Україні та за кордоном 13-річним художником-абстракціоністом Данилом Ноздрею.

Завідувач наукового відділу фондово-експозиційної роботи Музею П.Тичини  Дмитро Нестерчук зазначає, що мистецька колекція постійно зростає  внаслідок нових надходжень:

«Ось і сьогодні ми отримали в дарунок чудову картину «Ярило-Сонце». Її автор Данило Ноздря – нащадок Серафими  Морачевської, першої вчительки Павла Тичини. Ця жінка відіграла центральну роль у творчому становленні майбутнього поета. Їй він навіть присвятив окрему поему. Назва полотна «Ярило-Сонце»  має символічний сенс, адже Сонце – один із головних образів у ранній поезії Тичини, який сам окреслив власний концепт словами: «Я – сонцепоклонник, я – вогнепоклонник!». Недарма його перша збірка називалась «Соняшні кларнети».

Данило Ноздря «Ярило-Сонце», 90х70, акрил, полотно, 2023р.

Особливо чуттєво висловилась про полотно «Ярило-Сонце» знана українська мистецтвознавця Наталя Бондаренко:

«У цій картині  вибудовано міст крізь часи через відтворення  чи не найголовнішого  символу життя, котрим яскраво пронизана історія культури людства. Данило Ноздря  неймовірно інтенсивно  ототожнює вогняне небесне світило з самою творчістю. І робить це з усією пристрастю закоханого в мистецтво художника».

Серед почесних гостей сходин був відомий київський видавець Віктор Бихун. Він презентував музеєві нову книгу «Анна. Дилогія» про  Анну Ярославівну, королеву Франції.

Стосовно ролі музеїв у сучасному житті та враженням від картини «Ярило-Сонце» поділились своїми думками директорка Музею Шолом-Алейхема Ірина Клімова; професор КНУТД, художник Євген Гула; професор КНУТД, продюсер Сергій Матяш.

Поздоровити працівників Музею зі святом прийшли вчителі Київської гімназії № 191 їм.П.Г.Тичини. Їм для шкільної бібліотеки подарували декілька віршованих збірок поета. Вручив свої дарунки і Данило Ноздря – сувеніри із репродукціями своїх робіт та дитячі книжки видавництва «Саміт-Книга».

До речі, картина «Ярило -Сонце» зайняла перші місця на двох престижникх Міжнародних арт-крнкурсах у Великій Британії: на Golden time talent і на The International competition of culture and arts in London. Найближчими тижнями побачити варіацію полотна під назвою «Ярило – древнєукраїнський бог Сонця» можна на виставці «Стіна непорушна. Сонце в серці» у Музеї «Будинок митрополита» на території Національного заповідника «Софія Київська».

Читайте також: Киянин Данило Ноздря став одним із переможців Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA

 Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

146

Юрій Іванов

Головний редактор