Український художник Данило Ноздря отримав Гран-прі на Міжнародному конкурсі в Осло

Нещодавно 13-річний киянин Данило Ноздря отримав Гран-прі у Норвегії на престижному європейському конкурсі International online art contest “Children’s House”, який щорічно відбувається в місті Осло. За одностайним рішенням журі, таку високу нагороду отримало його полотно «Чарівні кнопочки в кімнаті здійснення бажань».

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».


За словами Данила Ноздрі, первісно картина називалась «Чарівні акценти». Але спеціально для норвезького конкурсу «Будинок дітей» її назву розширили, аби точніше передати авторський задум.

Данило Ноздря «Чарівні кнопочки в кімнаті здійснення бажань», 90х70, акрил, полотно, 2022.

Цю роботу Данило писав напередодні Різдвяних свят, уявляв, які подарунки одержить. А ще він мріяв, щоб для дітей існувала особлива, магічна кімната з чарівними кнопочками, натиснувши котрі – виконувались би всі бажання.

Для Данила Ноздрі Гран-прі в Осло – вже п’яте (за рахунком), отримане на Міжнародних арт-конкурсах за кордоном. Із черговою перемогою свого юного колегу поздоровив всесвітньовідомий український художник Андрій Колчак:

«Чарівні акценти» є тим унікальним митецьким простором, що рятує нас від сірої загрубшоі буденності й занурює в теплі хвилі різнобарвних чарівних емоцій».

Вельми вражена Даниловою картиною і знана українська мистецтвознавиця та арт-продюсерка Наталя Бондаренко:

«Наразі рідні Данила любляче називають його – Даньчиком. Такий ніжний присмак дитинства! Проте, варто зазирнути хлопцеві в очі, уважно розгледіти створені ним полотна, як сповнюєшся розуміння: перед нами – талановита людина, котра філософськи усвідомлює смисли життя і викладає їхню суть через художні образи».

Данило Ноздря з бабусею Тетяною та прабабусею Світланою.

Сам Данило вважає, що найголовніше бажання всіх українських дітей сьогодні – це якнайшвидша Перемога України в боротьбі проти рашиськоі навали. І для цього кожен повинен боротись на своєму лані: ЗСУ – на фронті, а художники – на митецьких нивах!

До речі, зараз 15 нових картин Данила Ноздрі можна побачити на Всеукраїнській виставці «Стіна непорушна. Сонце в серці», що проходить у Музеї «Будинок митрополита» (теріторія Національного заповідника «Софія Київська»).

Читайте також: Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

210

Юрій Іванов

Головний редактор