Українські лікарі врятували 18-річну дівчину, пересадивши їй кістковий мозок від нерідного донора

У Черкасах відбулась надскладна операція. Лікарі обласного онкодиспансеру пересадили кістковий мозок дорослому дівчині від неродинного донора.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили у прес-службі Черкаської ОДА.

Кістковий мозок пересадили 18-річній Еліні Торопенко у серпні цього року. Сьогодні, 16 вересня, вперше після операції вона зустрілась із рідними.

За попередньою інформацією, восени 2019-го року дівчина захворіла на гостру мієлоїдну лейкемію. Ускладнювала лікування мутація генів. Після курсів хімієтерапії хвороба відступила, але мутація зберігалася. Дівчина була на підтримуючій терапії, однак у травні 2021-го рак повернувся.

Кістковий мозок для українки привезли із-за кордону. Донором для дівчини став  19-річний хлопець з Німеччини.

Директор Черкаського обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов розповів, що відтепер українцям не варто буде їхати за кордон, адже такі складні операції, як ця, зможуть робити в Україні:

“Донині всі дорослі українці із раком крові чи апластичною анемією, яким потрібна була донорська трансплантація кісткового мозку (ТКМ), мусили їхати за кордон. Це дуже дорого. Від 110 тисяч доларів. Лише торік наша держава спрямувала в іноземні клініки за ТКМ 413 млн грн. Відправлено 139 дорослих українців. Цього року уже 273 млн грн, і 91 дорослий українець. А ця трансплантація в Черкасах означає, що в найближчій перспективі наші громадяни більше не муситимуть їхати за кордон. Українців рятуватимуть в Україні.

За словами керівника ГО «Український реєстр донорів кісткового мозку» Романа Кіця, наразі триває налагодження співпраці з Європейським банком донорів, у перспективі – українським громадянам більше не потрібно буде їхати за кордон задля пересадки кісткового мозку.

Читайте також: У Хмельницькому лікарі провели унікальну операцію на відкритому серці.

Зоя Брюхович

92

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті