Українські лікарі вперше в історії країни вживили протез прямо в кістку (фото)

Нещодавно в Україні лікарі вперше вживили протез прямо в кістку – пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ Ігор Крупнов.

Про це повідомили в національному реабілітаційному центрі “Незламні”, де й зробили операцію, пише “Оперативна Україна інфо”.

Медики пояснюють, що вживлення протеза в кістку називається остеоінтеграційним протезуванням. Воно має дві переваги: чутливість і функціональність. Робити такі операції вітчизняним медикам допоміг австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс, який вже зробив близько 1,5 тисячі операцій.

“Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої він може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість, або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це”, — розповів лікар.

Операція з остеоінтеграції необхідна людям, які втратили обидві кінцівки. Використовувати класичні протези, їм складно й часто боляче. А ось після такого протезування можна робити перші кроки вже на другий день після операції, а повноцінно ходити — через 6 тижнів.

Так, 56-річний Ігор Крупнов підірвався на міні восени 2022 року, коли в авто їхав на завдання разом з побратимами. Тоді захисник втратив обидві ноги, а до тями прийшов лише за кілька днів після поранення. Чоловік вирішив стати першим пацієнтом, оскільки хотів не лише ходити, але й бігати на великі дистанції. Він у 2016 році подолав марафон, а до поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон. Тепер ветеран хоче на протезах здолати дистанцію у 10 кілометрів. Після операції він вже почувається добре та навіть зробив перші кроки. Лікарі результатами операції теж задоволені.

У центрі додали, що під час візиту Аль Мудеріса подібні операції зробили вже трьом українцям.

Читайте також: Медичні сили ЗСУ значно знизили рівень летальності поранених бійців, – Ганна Маляр

Дивіться також відео: Амадор Лопес: благодійні концерти, творчість під час війни, поради як оволодіти українською мовою

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

100

Тетяна Карпенко

журналіст