Українська короткометражка “Садок вишневий” потрапила у відбір Міжнародного кінофестивалю

Короткометражний анімаційний фільм “Садок вишневий”, знятий українськими студентами, візьме участь у відбірковому на “Оскар” 47-му Міжнародному кінофестивалі в Клівленді, що в США.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на сайт Міністерства культури та інформаційної політики України.

Короткометражний фільм українських студентів-аніматорів, що створили за мотивами вірша Тараса Шевченка “Садок вишневий коло хати…”, внесли до програми Міжнародного кінофестивалю в Клівленді.

Під час воєнного стану з лютого до червня 2022 року, 20 студентів 2 курсу анімаційної режисури Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого разом з художньою керівницею Оленою Касавіною, невпинно працювали над 4-хвилинною стрічкою.

Подія відбудеться з 22 березня по 1 квітня 2023 року на Playhouse Square у центрі міста, та онлайн як CIFF47 з 2 по 9 квітня 2023 року.

Довідка: Клівлендський міжнародний кінофестиваль є одним із 34 кінофестивалів у світі. Фільми, які отримали нагороди журі за найкращий анімаційний короткометражний фільм, найкращий короткометражний документальний фільм і найкращий короткометражний фільм у прямому ефірі, отримають право подаватись на “Оскар” для вручення премії “Оскар” 2024.

Читайте також: 209-та річниця з Дня народження Тараса Шевченка: його слова нині надихають тисячі українців

Дивіться також відео: Президент НЕБАУ Віктор Лещинський розповів про ситуацію на вітчизняному ринку будматеріалів

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

42

Тетяна Карпенко

журналіст