Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією Global Student Prize

Сьогодні, 20 вересня, стало відомо, що українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize. Він отримав нагороду у 100 тисяч доларів як студент, який здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом.

Про це повідомили організатори премії Varkey Foundation, пише «Оперативна Україна інфо».

Ігор Клименко навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського. У 5 класі, коли почалася війна в Україні, він зрозумів, що хоче допомогти своїй країні, тож почав розробляти роботів для розмінування. А в 10 класі почав використовувати квадрокоптери та дрони у своїх винаходах. Останні два роки активно працює над своїм дослідженням Quadcopter Mines Detector, яке успішно презентує на міжнародних конкурсах та виставках.

Попри війну, хлопець щодня продовжує навчатися, щоб здобути якісну освіту для відбудови України. У лютому, коли почалося повномасштабне вторгнення, Ігор із родиною евакуювалися у Київську область, де мали будинок із підвалом. Найперша річ, яку взяв із собою, — ноутбук, пригадує хлопець. Адже треба було продовжувати дослідження і навчання.

«Я мрію, щоб Україна виросла. Ми вже рухаємося вперед і попри війну маємо свій впевнений голос на світовій арені. Україна – сильний гравець. І в науковій, і у військовій сферах. Свій внесок у перемогу вбачаю у розмінуванні територій своєї країни. І цю справу хочу започаткувати не за кордоном, а саме на рідній землі. Ми маємо відбудувати Україну. І вона досягне неймовірних вершин уже в найближчі роки», – розповів студент.

Отриману премію в 100 000 доларів він спрямує на розвиток своїх винаходів. У планах юного інноватора — масове виробництво.

Читайте також: Як українці ставляться до навчання офлайн? (відео)

Підписуйтесь на наші соцмережі: Telegram-канал та Facebook, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

477

Тетяна Карпенко

журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 − fifteen =