Українців поменшало на 335 тисяч

2022 року на підконтрольній Україні території населення зменшилося на 335 тисяч.

Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Мін’юсту, пише “Оперативна Україна інфо”.

У 2022 році зареєстрували 541 739 смертей, що на 24% менше, ніж у 2021. Однак підбити підсумки щодо тимчасово окупованих та звільнених областей поки неможливо. Порівняно з доковідним 2019 роком, кількість смертей на рік великого вторгнення менша на 7%. Якщо ж не розглядати регіони, де ведуть активні бойові дії та окуповані території, то, в середньому, кількість смертей за рік скоротилася на 16% до показників 2021 року.

Найбільша кількість померлих у 2022 році зареєстрована у Дніпропетровській області – 58 445 осіб. Друге місце у сумному рейтингу посідає Харківська область, замикає трійку Київ. Найнижчі показники смертності – у тимчасово окупованих та свіжозвільнених областях, дані з яких неможливо зібрати повною мірою. Так, наприклад, у випадку з Херсонською областю, кількість врахованих смертей скоротилася більш ніж утричі, порівняно з показниками 2021 року.

Кількість новонароджених у 2022 році точно підрахувати неможливо, через ті ж воєнні дії, і українки, які народжували за кордоном та ще не встигли подати відповідні папери до консульства або дипломатичного представництва України.

За наявними даними, спад населення України – тобто різниця між кількістю народжених людей і тими, хто помер, становить близько 335 тисяч осіб на рік. Ці показники співвідносні зі спадом населення під час гострої хвилі ковіда у 2021 році та загальним трендом смертності в останні роки, що значно перевищує народжуваність.

Читайте також: Запустили платформу “Україна – наш Дім”

Вийшов 5-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі української акторка театру та кіно Олесі Жураківської

Вийшов 6-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі президента НЕБАУ Віктора Лещинського (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

1 035

Тетяна Карпенко

журналіст