Україна експортуватиме електроенергію до Молодови й Польщі

Від завтра 11 квітня Україна розпочинає експорт електроенергії до Молдови, а з 12 – до Польщі. 

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на “Укренерго”.

За результатами аукціону, розподілили 51% (330 з 650 МВт) всієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку серед чотирьох учасників.

“Зважаючи на війну в Україні та пов’язані з цим ризики, наразі доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах”, – йдеться у повідомленні.

В компанії додали, що Україна відновлює експорт електроенергії у Європу за умови першочергового забезпечення українських споживачів та надлишку виробництва електроенергії в енергосистемі. Нині узгоджується можливість відкриття експорту у Словаччину.

Нагадаємо, Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС з червня по 11 жовтня минулого року – за цей період було реалізовано 2,6 млрд кВт/год, але після масованих ракетних ударів по енергоінфраструктурі України експорт призупинили.

Читайте також: Обмінювати лампочки на енергоощадні будуть не в усіх відділеннях “Укрпошти”

Дивіться також відео: Українська співачка Солоха розповіла про участь у благодійних заходах та творчість під час війни

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

60

Тетяна Карпенко

журналіст