Учені виявили новий штам коронавірусу, який знижує імунітет після вакцинації

У Всесвітній організації охорони здоров’я розповіли про новий штам коронавірусу Мю, який знижує імунітет після вакцинації.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на ВООЗ.

За даними вчених, вірус штаму Мю містить мутацію у гені, який кодує шиповий білок в оболонці вірусу, що дозволяє вірусу швидше поширюватись. Цей варіант інфекції має мутації, які потенційно можуть знижувати імунітет, отриманий в результаті вакцинації.

Занепокоєння через коронавірус Мю пов’язане з декількома конкретними мутаціями вірусу. Наприклад, мутація E484K і K417N, яка може допомогти вірусу ухилятися від імунного захисту, що дасть йому перевагу перед штамом Дельта.

Довідка: новий варіант коронавірусу був уперше виявлений в Колумбії в січні, і з того часу був підтверджений щонайменше в 39 країнах. “Мю” виявили в Іспанії, Італії, Бельгії та Нідерландах, а також в США, де зафіксували 1,4 тисячі випадків інфікування. В кінці липня цей штам вже став третім за поширеністю після варіантів Дельта і Гамма в місті Маямі. Наразі по всьому світу зафіксовано понад 3700 випадків зараження саме цим варіантом інфекції. Здебільшого випадки виявляють у Центральній, Південній Америці і США.

Читайте також: Що відчував після вакцинації від коронавірусу…

Зоя Брюхович

256

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті