Учені довели користь медитації

Фахівці виявили, що медитація сприяє зниженню концентрації кортизолу. Медитація допомагає по-іншому подивитися на складні ситуації, керувати стресом, розвинути концентрацію та творчі здібності.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Так, концентрація кортизолу у волоссі допомагає оцінити вплив тривалого стресу на людину. Чим довше триває стрес, тим довше підвищена концентрація кортизолу, що циркулює нашим тілом і тим більше його накопичується в нашому волоссі.

У ході дослідження 332 добровольці виконували ментальні тренування, спрямовані на покращення концентрації уваги, здатності співчувати і дякувати, а також розуміти свої думки та поведінку інших людей. Тренування проводилося протягом дев’яти місяців, шість днів на тиждень по 30 хвилин.

Ефект був добре помітний вже після шести місяців: кількість кортизолу у випробовуваному волоссі значно знизилася, в середньому на 25%. При цьому в перші три місяці спостерігався доволі легкий ефект від тренувань, який посилювався наступні три місяці. Дослідники вважають, що знизити стрес за допомогою медитації можливо завдяки регулярним тренуванням протягом тривалого періоду.

Читайте також: Як доступно відновити сили

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

27

Тетяна Карпенко

журналіст