У законопроекті прописали, кого можна вважати олігархом

У Верховній Раді оприлюднили текст президентського законопроекту №5599 про олігархів. 

Передає  “Оперативна Україна інфо”  із посиланням на сайт Верховної Ради.

Цей законопроект вніс Президент Володимир Зеленський. У ньому пояснюються основні критерії визначення особи олігархом.

Фізична особа вважається олігархом, якщо підпадає під чотири основні критерії:

  • якщо вона бере участь у політичному житті;
  • якщо особа має вплив на ЗМІ;
  • якщо особа бенефіціар, або контролює бізнес, який займає монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України “Про захист економічної конкуренції” мінімум протягом одного року;
  • якщо загальна вартість активів перевищує 2,19 млрд грн або близько 80 млн доларів.

Крім того, розрахунок вартості активів здійснюється сукупно за розмірами активів особи та суб’єктів господарювання, де вона виступає бенефіціаром. При розрахунку вартості таких активів не враховуються активи, що належать особі у засобах масової інформації.

Рішення набирає чинності з дня офіційного опублікування указу Президента України про введення його в дію і є обов’язковим до виконання.

До цього Володимир Зеленський запропонував Раді національної безпеки і оборони, Офісу Глави держави та Антимонопольному комітету розробити законопроект про статус олігархів. Секретар РНБО  Олексій Данілов заявляв, що нині в нашій країні є 13 осіб, які можна внести до категорії олігархів.

Читайте також: Верховна Рада підтримала призначення голови Укравтодору Олександра Кубракова на посаду міністра інфраструктури, рішення підтримали 284 депутати.

Юрій Іванов

185

Юрій Іванов

Головний редактор