У Великій Британії хочуть оголосити ПВК “Вагнер” терористичною організацією через її роль у дестабілізації ситуації в Судані

Група депутатів британського парламенту закликала оголосити ПВК “Вагнер” терористичною організацією через її роль у дестабілізації ситуації в Судані.

Про це пише The Telegraph, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Міжпартійна парламентська група (APPG) щодо Судану звинуватила російську компанію в навчанні військ у Судані, постачанні зброї сторонам конфлікту та поширенні дезінформації під час нещодавніх продемократичних протестів.

“Сполучене Королівство має розслідувати вплив групи “Вагнера” й російського впливу в Дарфурі, Судані та Сахелі. Британія має заборонити групу “Вагнера” як терористичну організацію і накласти цілеспрямовані санкції”, — говориться у звіті APPG.

Також у звіті згадують розслідування CNN за 2022 рік, докази якого свідчать про те, що Росія вступила в змову з обложеним військовим керівництвом Судану. І дозволила мільярдам доларів золота обходити суданську державу. В обмін на це РФ надала потужну політичну й військову підтримку.

За даними групи, Росія втрутилася в події в Судані ще в 2014 році.

“Вагнер” був активним до перевороту 2021 року в просуванні дезінформації в Судані відповідно до порядку денного дедемократизації”, – додали в звіті.

Крім того, суданські генерали-конкуренти Абдель Фаттах аль-Бурхан і Мохамед Хамдан Дагало, які зараз змагаються за владу, є одними з бенефіціарів підтримки “Вагнера”. Зокрема в розслідуванні на сайті Unheard вказано, що “Вагнер” постачав Силам швидкої підтримки (RSF) Судану ракети “земля-повітря” в боротьбі за контроль над державою проти Абделя Фаттаха аль-Бурхана.

Читайте також: Литва визнала “вагнерівців” терористами

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

24