У столиці поставили сміттєві баки з ультразвуковими датчиками

Днями в кожному районі Києва встановили базові станції «LoRaWAN». Зробили це для того, аби отримувати дані про заповненість сміттєвих баків.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За словами директора департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олега Половинка, «LoRaWAN» – це бездротова технологія зв’язку дальнього радіуса дії. Так, комунальні служби отримуватимуть повідомлення про вивіз сміття, коли бак переповнений.

«Вони встановлені на газових трубопроводах, водопроводах, електрощитках. Це дозволить підвищити ефективність та якість міських послуг», – розповів чиновник.

Він додав, що тепер процеси роботи стали економнішими: не треба ганяти сміттєву машину по всьому місту. Натомість можна оптимально побудувати маршрут, заощадити паливо і час водія.

«Датчик інформуватиме про можливе займання вогню в контейнері. Крім того, комунальний транспорт – це ще й учасники заторів. Зменшивши кількість їхніх поїздок — можна зменшити затори», – сказав Половинко.

Читайте також: Біг із Дніпра до Харкова та збирав сміття: харківський екоактивіст встановив новий рекорд України

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

 

60

Тетяна Карпенко

журналіст