У Рівненській мистецькій галереї «Євро-Арт» можна побачити роботи Пікассо, Далі та Шагала (фото)

Учора, 4 лютого, кореспонденти ІА «Оперативна Україна інфо» відвідали у місті Рівному мистецьку галерею «Євро-Арт». У постійній експозиції закладу зібрані художні твори видатних живописців України та Європи. Чому цей культурний осередок варто відвідати? Про це читайте у нашому матеріалі.

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» відкрилася у місті Рівне ще 9 червня 2011 р., знайомить із мистецтвом ХIX–XX ст. У чотирьох залах галереї презентований живопис західноєвропейських та українських художників зі світовими іменами.

Арт-менеджер мистецької галереї Юлія Савуляк, головний редактор, директор ІА «Оперативна Україна інфо» Юрій Іванов та викладач художньої студії при галереї Ольга Теренчук.

За словами арт-менеджера Юлії Савуляк, у залі змінних експозицій систематично проводяться художні виставки, що спрямовані на популяризацію найкращих творів живопису.

«Євро-Арт» є активною ініціативною платформою для творчих людей (художників, музикантів, літераторів, режисерів, мистецтвознавців, культурологів, журналістів та ін.), а також місцем спілкування та культурного дозвілля для мистецької спільноти Рівного.

У конкурсі Х загальноміського відкритого Рейтингу популярності «Євро-Арт» отримала визнання «Гордість міста» у номінації «Кращий представник культури та мистецтва».

«Ми не припиняли своєї діяльності навіть під час війни. Жодного експонату не вивозили. У нашому закладі постійно відбуваються різні заходи, а також діє художня студія «Євро Арт». У ній навчаються всі охочі без вікових обмежень. Найменшому учню – 4 роки. Ми завжди раді відвідувачам, тому робимо усе, аби їм було затишно та цікаво»,- говорить арт-менеджер Юлія Савуляк.

У галереї особливої уваги заслуговує двостороння картина Адальберта Ерделі – єдина представлена для огляду в Україні. З одного боку – «Оголена на березі» (1930-і рр.), а з іншого – «Купальниці» (1940-і рр.).


Також можна ознайомитись із полотном Віктора Зарецького «Зимовий ліс» (1987 р., 73 х 91 см.; полотно, олія).

Крім того, є можливість на власні очі побачити унікальні художні твори таких майстрів світового рівня: Пікассо Пабло «Прорив» (І пол. 20 ст., 23,1 х 15,8 см.; папір, туш) та «Троє і вершник»  (І пол. 20 ст., 14х 21 см.; папір, туш); Марк Шагал «Весілля» (ІІ пол. 20 ст., 18,5 х 11,5 см.; папір, туш) та «Молитва» (ІІ пол. 20 ст., 18,5 х 11,5 см.; папір, туш); Далі Сальвадор «Жінка-квітка» (1977 р.; 34х 24 см.; літографія, папір) та «Тигрова лінія» (1970-1 рр.; 32 х 24 см.; літографія, папір) й ін.






Наразі у кількох залах мистецької  галереї  діє четвертий епізод 5-ї пересувної виставки картин 13-річного художника із Києва Данила Ноздрі «Кольори свободи».


Читайте також:
 Вийшов 6-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі президента НЕБАУ Віктора Лещинського (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов
Фото: Юрій Іванов

427

Юрій Іванов

Головний редактор