У “Пінчук Арт Центрі” можна побачити дивний фонтан

У Києві у “Пінчук Арт Центрі”  діє  групова виставка українських митців “Згадай той день коли”. Її відкрили в останній день зими. А триватиме вона аж до 15 серпня.

“Оперативна Україна інфо” теж побувала в сучасному мистецькому просторі.

“Це перший проект в рамках нової серії виставок, які поєднуватимуть роботи українського мистецтва з колекції PinchukArtCentre в основному зосередженої на 90-х та початку 2000-х років. З новими спеціально створеними чи наданими для виставок нещодавніми роботами”,- зазначають на сайті Центру.

«Згадати той день коли» – розповідь про події, які вплинули на хід історії України та суспільство: від Голодомору через Перебудову, 1990-ті, Помаранчеву революцію, Революцію гідності та дотепер.

Залучаючи різні покоління українських художників до діалогу, виставка демонструє, як митці рефлексували історичні події й процеси. І як їхні роботи знаходять нову актуальність через плин часу в іншому історичному моменті.

Цей діалог відбувається між роботами художниць і художників, які розпочали свою практику після 2004 року: Юлії Бєляєвої, Саші Курмаза, Романа Хімея та Яреми Малащука, Анни Звягінцевої, Лесі Хоменко, та роботами з колекції PinchukArtCentre, створеними з кінця 1980-х до 2004 років: Сергія Браткова, Олега Голосія, Павла Макова, Олександра Ройтбурда, Олега Тістола та Василя Цаголова.

Виставка складається з двох розділів, що розміщені на другому й третьому поверхах.

Перший розділ зосереджує увагу глядача на емоційних переживаннях та психологічних портретах суспільства. Натомість, другий присвячено зміні погляду на минуле, а також нашому уявленню про майбутнє.

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Асистентка куратора: Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Архітекторка та дизайнерка експозиції: Дана Косміна.

Окремої уваги заслуговують роботи Нікіти Кадана “Перемога над сонцем”, 2020 рік.

Привертає увагу і робота Василя Цаголова – Фонтан (2004). Повз неї ви точно не пройдете.

Тож ще є час, аби відвідати “Пінчук Арт Центр”  та побачити експонати  на власні очі!

Читайте також: У київському парку “Позняки” спорудять “алею нот” пам’яті музиканта Андрія Кузьменка.

Юрій Іванов 

694

Юрій Іванов

Головний редактор