У Національному музеї Тараса Шевченка відбувся вернісаж українського художника Данила Ноздрі

Сьогодні, З червня, у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка відбулось відкриття виставки картин (живопис) 13-річного київського художника-абстракціоніста Данила Ноздрі «Космос української писанки». Цей вернісаж провели, аби підтримати ініціативу України щодо внесення писанки до списку нематеріальних цінностей людства в ЮНЕСКО.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

13 представлених картин  («Писанка» та 12 робіт із циклу «Космос») неймовірно вразили гостей заходу своєю глибокою патріотичністю, магічною чуттєвістю та витонченою проникливістю.

До речі, полотно «Писанка» Данило  написав, коли йому було 10 років. Ще місяць тому в нього налічувалось тільки 4 картини на космічну тематику. Ідею ж продовжити такий цикл юному митцю підказав знаний художник, професор Євген Гула.

Завідувачка сектору виставкової роботи Національного музею Тараса Шевченка Тетяна Дубина розповідає, що з першої хвилини, як побачила Данилові роботи, вирішила підтримати пропозицію щодо експонування  «Космосу української писанки» і запропонувала включити цей вернісаж до програми їхнього дитячого фестивалю «Play Музей»:

«Данило – правнук лауреата Шевченківської премії, славетного українського кінорежисера Олександра Коваля. Вважаю: він – дуже талановитий. Із радістю запросимо його зробити цього року в нас велику виставку».

Євген Нищук.

Високо оцінив побачені картини Євген Нищук, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка:

«Безсумнівно, писанка – не лише витвір народного мистецтва, а й код української нації, переданий нам нашими пращурами. В картинах Данила Ноздрі – чітке усвідомлення її космічної вагомості.  Придивіться, наприклад, до картини «Космічний дощ» – і одразу відчуєте: зоряний шлях України – це вибір незламного мужнього народу».

Олег Пінчук і Данило Ноздря.

За словами всесвітньовідомого українського скульптора Олега Пінчука, Данило –  фантастично геніальний художник:

«Я слідкую за ним уже три роки. Радію його визнанню на митецькому Олімпі Європи: 5 Гран-прі в Монако, Парижі, Мілані, Валенсії, Осло. Звісно, бажаю творчого натхнення та високих досягнень на славу України».

Данило Ноздря « Зоряний дощ», акрил, полотно, 70х90 см.

Слова підтримки та гордості за Данила виказав через відео-звʼязок із Польщі Шевченківський лауреат, Народний художник України Валерій Франчук, який цього дня проводив майстер-клас для українських дітей-переселенців.

Данило Ноздря «Народження зірки в Космосі», акрил, полотно, 70х90 см. 


Великий успіх вернісажу відмітили всі почесні гості заходу: директорка Музею Шолом-Алейхема Ірина Клімова, художники Павло Шарко, Людмила Туркевич і Святослав Подлевський, мистецтвознавця Наталя Бондаренко, членкиня Правління НСХУ Ганна Ярова, голова Правління ГО «Обличчя майбутнього» Аркадій Райцин, медичний директор дитячої лікарні Печерського району Людмила Попова та книговидавець Віктор Бихун.

Данило Ноздря «Космічні сутінки», акрил, полотно, 70х90 см.

«Пишаюсь нашими Збройними Силами! Кожен із нас має наближати Перемогу. Тому я малюю картини», – виголосив автор виставки Данило Ноздря.

Найближчим тижнем побачити картини Данила Ноздрі можна на виставці «Сонце в серці» у Музеї «Будинок митрополита» на території Національного заповідника «Софія Київська».

Читайте також: Український художник Данило Ноздря подарував свою картину Музею Павла Тичини в Києві

Киянин Данило Ноздря став одним із переможців Міжнародного художнього фестивалю МАЛЮЙ.UA

 Київський художник Данило Ноздря виборов Гран-прі на Міжнародному арт-конкурсі в Монако

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов 

226

Юрій Іванов

Головний редактор