У Миколаєві археологи розкопали міст кімерійців, якому понад три тисячі років

У Миколаєві на розкопках городища стародавніх кіммерійців “Дикий Сад” археологи знайшли стародавній міст, якому понад три тисяч років.

Про це повідомляє”Оперативна Україна інфо” із посиланням на “Укрінформ“.

Миколаївські археологи на розкопках городища знайшли кілька цікавих знахідок. Особливу увагу серед них привертає міст через фортечний рів, якому 3200 років.

Керівник розкопок, археолог, старший викладач Миколаївського Національного університету ім. Сухомлинського Кирило Горбенко розповів, що знайдена споруда є  найстарішою у Східній Європі:

“Ми знайшли найстаріший у Східній Європі міст через фортечний рів. Він датується 1250 роком до н.е., тобто йому 3200 років. Трохи старший за віком міст є тільки у Греції, він належить до пам’яток Мікенської (або Ахейської) цивілізації і датується 1300 роком до н.е”.

Кирило Горбенко зазначив, що конструкція знайденого моста зроблена через яр, щоб через нього могло проходити військо або проїжджали люди. А сам міст –  елемент фортифікаційної споруди.

Також на розкопках знайшли залишки кераміки, кілька господарських ям і архітектурну конструкцію, призначення якої вивчають.

Довідка: “Дикий Сад” – городище стародавніх кіммерійців, розташоване у центрі Миколаєва. Це поселення існувало з середини XIII і до початку Х сторіччя до нової ери і було свідком багатьох історичних подій. Наприклад, розквіту Нового царства в Єгипті і падіння Трої.

Читайте також: На Житомирщині відкопали рештки мамонта: подробиці.

Зоя Брюхович

 

274

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті