У МОЗ розповіли, чим небезпечний штам “Дельта” та які його перші симптоми

Концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму «Дельта» у 1000 разів більша ніж було в інфікованих диким штамом.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили у МОЗ України.

Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму «Дельта» у 1000 разів більша ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус в зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей.

За словами заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря Ігора Кузіна, в Україні вже виявлено понад 150 інфікованих штамом “Дельта”. Найбільше випадків інфікування зараз у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, Чернівцях та Києві. Цей штам поширюється швидше, ніж інші, і частіше призводить до госпіталізації.

ВООЗ визнала штам «Дельта» або ж «індійський штам» домінантним у світі, оскільки він більш хвороботворний (1,6 раза заразніший), ніж штам «Альфа» (він же «британський штам»).

Наразі його зафіксували у 92 країнах світу. Спалахи «Дельти» виявили, зокрема, в:

  • африканських країнах
  • Китаї
  • США
  • країнах Тихоокеанського регіону.

Найбільшу кількість заражень цей різновид коронавірусу спричинив у:

  • Росії
  • Великій Британії
  • Португалії.

За результатами дослідження шотландських вчених, яке вони опублікували у провідному медичному виданні The Lancet, основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років. Хворі, в яких виявились цей штам, мали такі симптоми: висока температура, біль в горлі, нежить, кашель.

Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.

Довідка: За весь час пандемії в Україні захворіли 2 259 451 людина, одужали – 2 191 202 людини, 53 100 хворих померли.

Читайте також: Японські науковці розповіли про нову небезпеку штаму Delta.

Зоя Брюхович

294

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті