У Києві відбулася прем’єра документального перформансу «Крим, 5 ранку» (подробиці)
Вчора, 2 листопада, у Києві в Національному центрі «Український дім» відбулася прем’єра документального перформансу «Крим, 5 ранку». Його організували театральна компанія DollMen, Меджліс кримськотатарського народу за підтримки USAID Україна.
Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».
Перформанс провели в Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів.
За словами куратора проекту Аліма Алієва, цей захід задумали ще у серпні 2021 року. Він складається із п’єси, документального перформансу, книги про проект та його героїв, а також інформаційної кампанії.
«Ця вистава не лише про 115 політв’язнів Кремля, серед яких 11 громадянських журналістів. Цей проект не про цифри, цей проект про долі, про мрії, про нас самих. 5 ранку – час, коли темні сили (фсб чи інші каральні органи) можуть прийти у дім, де всі сплять, перевернути все догори дригом та забрати до в’язниці батька, сина або чоловіка», – говорить він.
І додає що поки співвітчизники за надуманими звинуваченнями знаходяться за гратами. Вони хочуть розповісти їхні історії, бо за кожним політв’язнем стоїть важлива, цікава та хвилююча людська доля.
Також Алім Алієв каже, що він разом із Надією Соколенко були кураторами даного проекту, над якими працювало багато прекрасних та талановитих людей: драматурги Наталка Ворожбит, Анастасія Косодій, Ленора Дюльбер, режисер Дмитрий Костюминский, продюсерка Вероніка Склярова, велика комунікаційна та технічна команди.
До читання долучилися Андрій Хливнюк (гурт «Бумбокс»), Катерина Павленко (фронтвумен Go_A), Оксана Покальчук (директорка Amnesty International Ukraine), Мирослава Гонгадзе (журналістка, «Голос Америки»), Севгіль Мусаєва (головна редакторка видання «Українська правда»), Ахтем Сеітаблаєв (режисер, актор), Вадим Карп’як (журналіст, ведучий «Свобода слова на ICTV»), Катерина Молчанова (акторка), Ірина Іванчик (благодійний фонд «Повір у себе») і Катерина Калитко (поетеса).
Також у виставі звучав голос кримськотатарської співачки Джамали. Композиторами виступили Усеин Бекиров і Геннадій Бойченко, інструментальний гурт «Мусафір».
«Я неймовірно щасливий, що вчора на сцені був саме такий склад учасників перформансу, що пов’язує не кон’юнктура любов до Криму, вони створили хімію на сцені», – зазначає.
Алім Алієв висловлює особливу вдячність медіа-партнерам, які в прямому ефірі транслювали цей захід, а також десяткам громадських і правозахисних організацій, які щоденно борються, аби Крим став територією, де дотримуються права і свободи людини.
Наразі відбулася українська прем’єра перформансу, але невдовзі запланували покази різними мовами та локальними складами учасників в Польщі та Німеччині. Міжнародний напрям курують Міністерство закордонних справ України та Український інститут.
Читайте також: У Києві провели фешн-презентацію костюмів до балету “Жизель” (репортаж).
Юрій Іванов