У Києві відбудеться фестиваль «Ковчег Україна: 10 століть української музики»

22 серпня у Києві до 30-річчя Незалежності України відбудеться фестиваль «Ковчег Україна: 10 століть української музики».

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Фестиваль розпочнеться о 21:00 на Михайлівській площі. Вхід на концерт вільний.

Серед учасників свята – Сергій Жадан, ДахаБраха, Хорея Козацька, Курбаси, молодіжний симфонічний оркестр України, хор «Дударик», дівочий хор КДМЛ ім. М. Лисенка, солісти академічної музики Оксана Нікітюк та Назар Тацишин, співаки та співачки Джамала, Святослав Вакарчук, Юлія Саніна, Аліна Паш.

Музичну програму буде супроводжувати мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій: голографічні проекціії, AR-ефекти доповненої реальності.

Власне відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України: гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ с., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіка Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.

За словами Олександра Ткаченка, фестиваль об’єднає українські музичні ритми від давніх духовних співів до сучасної класики:

“Радий поділитися деталями про ще один вагомий проєкт до 30-річчя Незалежності України – «Ковчег Україна: 10 століть української музики». Фестиваль збере найкращі традиції української музики, від тисячорічної давнини до сучасності. Нові мелодії, нові рішення у звучанні, нові імена, які гармонійно віддзеркалюють всім улюблену класику. Це дійсно подія, де можна почути минуле і майбутнє. Бо українська музика – частина культурної самобутності нашої держави”.

У програмі концерту: архаїчні колядки і давні духовні наспіви, музика українського бароко і авангард ХХ ст., твори класиків і сучасних українських композиторів.

Зокрема, можна буде почути духовний кант епохи бароко на слова Григорія Сковороди, класичний твір Володимира Івасюка в несподіваному виконанні, втрачені композиції піаніста Василя Барвінського та багато чого іншого.

Очільник МКІП розповів, що головною диригенткою і співавторкою концерту є Оксана Линів – перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац, засновниця і художня керівниця фестивалю LvivMozArt. Ініціатором і креативним продюсером виступає Ярина Винницька.

Читайте також: На Полтавщині проведуть «Опішня СливаФЕСТ».

Зоя Брюхович

373

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті