У Києві проведуть благодійну виставку-марафон «Між небом та землею» української художниці Оксани Фурси

5-31 липня у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» української художниці Оксани Фурси.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Виставку представить Український благодійний фонд UKRAINE RENOVA ART під егідою Національного музею Тараса Шевченка.

Оксана Фурса є представницею українського фолк-арт і відома насамперед своєю серією робіт у стилі фолк-арт. Її нетривіальне бачення світу самобутньо відображено у колекції «Яблуневої-медова казка» (2014), яка стала візитівкою художниці.

Уява художниці витончено вплітає мотиви народних казок у фантазійний кольоровий світ дивних тварин і рослин. Проте глядач із першого погляду відчуває серед цього чудернацького світу єство української землі.

До речі, роботи Оксани Фурси вже втретє експонуватимуться в Національному музеї Тараса Шевченка.


Наразі відповіддю на трагічні події війни стала серія її нових робіт «Між небом та землею». У цьому творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи тонкого світу («Янгол Перемоги», «Янгол Відродження»), звертається до манери візантійської школи іконопису («Благословіння Богородиці»), відтворюючи захисні образи, характерні для українців.


Основою виставки стане інсталяція з протитанкових їжаків, на яких під різними ракурсами і освітленням демонструватимуться дві колекції: «Яблунево-медова казка» як символ миру, добра й щедрот української землі та «Між небом та землею» – звернення до потаємної правди буття.

Доповнять експозицію цифрові копії 5-ти робіт Марїї Приймаченко, надані з фонду Національного музею Тараса Шевченка – своєрідний символ зв’язку мистецьких поколінь.

Організатори запрошують усіх охочих на цей захід до Національного музею Тараса Шевченка, що знаходиться за адресою: місто Київ, бульвар Тараса Шевченка, 12.

Читайте також: У Києві працює тимчасовий притулок для тварин «Виставковий центр» (фото)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Юрій ІВАНОВ

Фото: Володимир АНУФРІЄВ

290

Юрій Іванов

Головний редактор