У Києві показали заключний сеанс site-specific вистави “Шлях до…” (фото і відео)
Вчора, 28 серпня, у Києві в Національному центрі “Український Дім” відбувся заключний сеанс site-specific вистави “Шлях до…”. З 24 по 28 серпня її щодня проводили за підтримки Visa і Ощадбанк.
Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.
Режисером вистави виступив засновник і художній керівник гуртів Дахабраха, Dakh Daughters, міжнародного мультидисциплінарного фестивалю “Гогольфест” Влад Троїцький. За його словами, вистава налаштована на творення, але творити має кожен — поставити запитання, отримати досвід емоційного переживання та з цим переживанням змінювати своє життя.
“Я думаю, що цей проєкт унікальний не тільки для України, але й для всього світу. Хочеться, щоб Український Дім на Європейській площі задихав іншою енергією. І ось ця енергія — сучасний танець, сильна робота з мультимедіа, художнє світло, геніальна музика, вокальне виконання. Проєкт розкриває різні світи різних художників — хореографа, композитора, відеохудожника. І я, як режисер, з них компоную образ єдиної чарівливої України”, — говорить режисер.
Директорка національного центру Ольга Вієру каже, що «Проєкт «Шлях до..» є важливим етапом для “Українського Дому” до його гідного сенсу і наповнення:
“Ми мали дві мети: підготувати проєкт, який стане натхненним подарунком до Дня Незалежності та ще раз продемонструвати потужний потенціал “Українського Дому” у виконанні його суспільної місії — представлення кращого національного продукту, прогресивних ідей та ініціатив. «Шлях до…» — це велика мрія про майбутню Україну, в яку всі ми хочемо прийти. У виставі ідея шляху розкривається як метафора змін та сутнісних перевтілень, прийняття себе та звільнення від будь-яких умовностей. Шлях зрілості, незалежності та опанування власної сили”.
Довідка: Це новий та експериментальний формат, що поєднав мистецтво та технології: масштабну інсталяцію, просторові відеопроєкції, сучасний образний балет від театру танцю «Тотем», акторське читання, авторську музику композиторки Яни Шлябанської та спів вокалістів формації NOVA OPERA. Site-specific орієнтація з максимальним використанням багатошарової архітектури “Українського Дому”, робить проєкт неповторним й неможливим в іншій локації.
Читайте також: Віктор Лещинський подарував Науковій бібліотеці Максимовича козацьке видання 1738 року.
Юрій Іванов