У Хмельницькому лікарі провели унікальну операцію на відкритому серці

Вчора, 6 вересня, у Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі провели складне оперативне втручання на відкритому серці – триклапанну корекцію.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили лікарі медзакладу.

До медиків звернувся 65-річний чоловік зі скаргами на задишку при незначному навантаженні, періодичні болі в ділянці серця та загальну слабкість. За попередньою інформацією, у 2017 році він переніс інфекційний ендокардит, який пошкодив мітральний клапан серця.

Лікарі зробили низку досліджень, щоб підготувати пацієнта до надскладної операції:

“Наші фахівці, провели ряд досліджень (вентрикулографію, коронарографію, рентгенографію, ехокардіографію, лабораторні дослідження) виявили рецидив інфекційного ендокардиту. Внаслідок інфекційного процесу, кільце мітрального клапана в ділянці задньої стулки було відірване. Проведена ультразвукова діагностика серця виявила недостатність аортального, мітрального та тристулкового клапанів”, – зазначили на сайті Хмельницького обласного серцево-судинного центру.

З огляду на важкість захворювання та ступінь ураження клапанного апарату серця, пацієнту запланували та провели триклапанну корекцію. Це складне оперативне втручання на відкритому серці з штучним кровообігом: пластику аортального клапана, видалення кільця мітрального клапана з його протезуванням (із застосуванням біопротеза) та пластику кільцем тристулкового клапана.

Операція тривала близько п’яти годин. Наразі чоловік – у стабільному стані.

Читайте також: В Ужгороді медики провели породіллі унікальну операцію та врятували трійню.

Зоя Брюхович

131

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті