У центрі столиці виявили древню печеру часів Київської Русі (фото)

Днями в Києві знайшли старовинну печеру часів Київської Русі.

Про це «Оперативній Україні інфо» повідомив київський активіст Дмитро Перов.

За його словами, він зібрав низку історичних та археологічних експертних висновків.

Так, печеру показали професору археології Тимуру Бобровському. За попередніми оцінками фахівця, її відносять приблизно до часів Київської Русі, або навіть до дохристиянського періоду:

«Знайшли анімістичні зображення тварин та графіті більш пізнього «варязького» періоду. Руна Альґіз (або «куряча лапа»), обриси якої можна побачити на одній зі стін комплексу, використовували древні варяги як символ захисту чи життя. Такі символи наносили на стіни дому та використовували як оберіг».

За словами науковців, печерний комплекс сягає віку Київської Руси та схожий за конфігураціями до Варязьких і Смородинової печери.

Він дивом зберігся, але будівництво нового житлового комплексу може назавжди її знищити. Древній печерний комплекс разом із залишками кам’яниці 1898 року міський голова Києва Віталій Кличко збирався передати під будівництво ЖК. Активісти стверджують, що історичну будівлю тут приватизували за фальшивими документами. Тепер забудовник чекає лише передачі землі, щоб розпочати тут будівництво.

Наразі після відповідного звернення питання передачі ділянки під забудову зняли з порядку денного в КМДА.

Читайте також: Експозиція Національного музею архітектури та будівництва поповнилась унікальним виданням

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

964

Тетяна Карпенко

журналіст