На Закарпатті відремонтували міст на КПП “Тиса”: подробиці з урочистого відкриття

Вчора, 15 вересня, на Закарпатті на пункті пропуску “Тиса” завершили ремонт мосту, що знаходиться на українсько-угорському кордоні.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

Відкрили відремонтований міст та перерізали на ньому урочисту стрічку народний депутат, Голова Закарпатської організації “Слуга Народу” Микола Тищенко та Голова консультативної місії ЄС України Антті Юхані Хартікайнена.

Ремонт мосту тривав майже два місяці. Загальна вартість виконаних робіт склала близько 10 млн грн. Проект реалізували в межах президентської ініціативи Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

Про важливість хорошого покриття автомобільних доріг наголосив народний депутат, заступник голови фракції партії «Слуга Народу» Микола Тищенко:

“Дороги, які ведуть до кордонів, є запорукою зміцнення торговельних стосунків між Україною та сусідніми державами. Відремонтований міст покращить сполучення між двома країнами. Це відповідно стимулюватиме розвиток економіки, сприятиме надходженню інвестицій та створенню нових робочих місць. Відтепер вантажівки будуть рухатися окремою смугою, що зменшить черги для перетину кордону легкових автомобілів та збереже дорожнє покриття”.

За словами нардепа, міст відремонтували раніше ніж обіцяли на 10 днів. Запорукою цього є ефективна та командна робота.

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров підкреслив, що для ремонту даного об’єкта використовували нанотехнології.

“Навантаження на цій ділянці дороги зависоке, адже на ній постійно стоять вантажні автомобілі. Ми замінили полотно на КПП у двох напрямках де проходять вантажівки. Дорожнє покриття встановили з використанням нанотехнологій. Люди можуть побачити контраст, коли заїжджатимуть з угорської сторони на територію України. Адже тут проклали дійсно якісний асфальт. За останні два роки на ремонт автодоріг у області з державного фонду залучили 6 млрд гривень . Це дуже багато. Сподіваюся, що така динаміка збережеться і надалі. І всі закарпатські автодороги стануть європейського рівня. Наша область є “вхідними воротами” в Україну і автомобільні шляхи тут повинні бути достойними”.

Дорожники кажуть, що дорожнє полотно повинно витримати 30 років. Якщо у найближчі 10 років на мосту з’являться тріщини, то відновлення відбудеться за кошти компанії.

Про проблеми на контрольних пропускних пунктах розповів народний депутат від партії “Слуга Народу” Михайло Лаба:

“Закарпатці та інші мешканці України завжди вбачали на митниці – складнощі. Адже люди змушені стояни у заторах по 4-8 годин, а то і більше. Це не нормально. Ми з колегами розмірковуємо, як пришвидшити рух транспортних засобів на КПП: як вирішити проблеми довгої обробки персональних даних, інженерної інфраструктури, додаткових доріг для проїзду, додаткових територій для огляду автомобілів та інше. Наразі ці питання у нас на порядку денному”.

Також Михайло Лаба зазначив, що для Закарпаття є вкрай важливим відкриття нових КПП:

“Відкриття нового пункту пропуску на Закарпатті не було з 2007 року. Область межує з чотирма країнами, тому нам потрібно відкрити мінімум по одному новому КПП біля кожної із держав. Сподіваюся, що у 2022-23 роках, ми вирішимо всі логістичні проблеми, які існують від періоду Незалежності України. Президент України, Укравтодор та Міністерство інфраструктури знають про наші побажання. У плані доріг ми не маємо пасти задніх”, – зазначив Михайло Лаба.

До заходу долучилися Голова Державної митної служби України Павло Рябікін, Голова Державної прикордонної служби України Сергієм Дейнеко, представники із закордону, помічники народного депутата від партії “Слуга Народу” Миколи Тищенка Дмитро Богдан та Евеліна Андрієвська і депутати міської та обласної рад.

Читайте також: В Ужгороді на урочистому Віче до 1128-річниці відзначили видатних жителів міста.

Зоя Брюхович

420

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті