«Твоя кров може воювати»: в Україні стартувала національна кампанія

В Україні стартувала національна кампанія під назвою «Твоя кров може воювати. Стань донором!».

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на МОЗ.

У відомстві говорять, що війна створює нові виклики: кров потрібна щодня як для порятунку українських воїнів, так і для мирних громадян, які страждають від російської агресії.

Важливо збільшувати запаси безпечної та якісної донорської крові, яка допомагає не тільки рятувати життя військових, а й проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.

Як стати донором:

  • звернутися в центр крові (практично в кожному місті є центри крові або інші медичні установи, де можна здати кров);
  • записатися телефоном в базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні установи, що виробляють запаси крові, мають власну базу донорів і за необхідності крові зв’язуються з ними. Список центрів крові – за посиланням;
  • записатися онлайн до реєстру донорів. Кожен охочий донатити кров може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів. Внести свої дані можна на ресурсі.

Кожен дієздатний українець може стати від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше 50 кг і відсутність протипоказань до донорства.

Зазначається, що кампанію ілюструє мурал на воротах обстріляного будинку в центрі Харкова. Його створив художник Гамлет Зіньковський після того, як сам здав кров для фронту. Автор дав право використовувати його роботу, сподіваючись, що вона надихне на донорство інших.

Читайте також: Киян запрошують здати кров через її відсутній запас

Як допомогти людині під час кровотечі: поради від НСЗУ

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

49

Тетяна Карпенко

журналіст