Туристична страховка: чи потрібно оформляти поліс у разі поїздки за кордон

Страховий поліс для людей, які планують перетнути кордон, — це не тільки необхідний документ для отримання візи, а ще й гарантія захисту свого здоров’я та майна. Тому навіть для подорожі до країн, де з Україною встановлений безвізовий режим, не варто поспішати відмовлятися від страхування. Спеціалісти СК «Арсенал Страхування» розказують, чому. 

Туристичне страхування — необов’язкове, проте необхідне

До 2017 року, щоб поїхати до країн Європи, потрібно було обов’язково мати страховий поліс. Сьогодні, перетинаючи кордон із біометричним паспортом, ця умова не є обов’язковою, хоча документом можуть поцікавитися під час прикордонного контролю або посадки на рейс. Процедура виїзду стала простішою та дешевшою. Проте це не привід відмовлятися від страхування. Страховка для виїзду за кордонзабезпечить комплексний захист під час поїздок за межі України. Наявність страхового поліса гарантує туристу медичну, адміністративну та юридичну допомогу, якщо з ним щось трапиться.

Якщо людина під час подорожі раптово захворіє, то отримає відшкодування за амбулаторні та стаціонарні послуги, зокрема медикаменти, у межах зазначеної страхової суми. Захист від КОВІД також включений.Врахуйте, що лікування за кордоном в рази перевищує вартість поліса. Загострення хронічних захворювань не входить до стандартного переліку страхових випадків, проте їх можна включити в додаткових опціях. Як підтверджує практика, найчастіше в туристів трапляються сонячні опіки, розлад ШКТ через незвичну їжу, застуда, оскільки кожен по-різному проходить акліматизацію. Крім випадків, що пов’язані з самопочуттям, можна застрахуватися від інших ризиків:

  • втрати чи пошкодження багажу;
  • крадіжки документів (паспорта, квитків);
  • невиїзду;
  • затримки авіарейсу;
  • відповідальності перед третіми особами;
  • вимушеної відмови від поїздки та ін.

Перед подорожжю варто більше дізнатися про країну, до якої відправляєтеся. До переліку страхових випадків можна включити, наприклад, специфічні хвороби, які характерні для того чи іншого регіону.

Як оформити туристичну страховку та скористатися нею у разі потреби

Купити поліс можна одним із трьох способів — відвідати офіс вибраної страхової компанії, замовити послугу телефоном або онлайн. В останньому випадку застрахована особа отримує електронний документ, який має таку саму юридичну силу, що й паперовий. Вартість поліса напряму залежить від кількості страхових випадків, включених до нього. Якщо турист планує займатися активними видами спорту, ціна буде значно вищою.

При настанні страхового випадку потрібно зателефонувати до служби підтримки (номер телефону вказаний у полісі). Менеджер дасть подальші вказівки. В залежності від ситуації турист може сам дістатися лікарні або за ним приїдуть. Медична установа виставляє рахунок одразу страховику, або пацієнт оплачує послуги, а гроші йому повертають після прибуття додому.

1 080

Юрій Іванов

Головний редактор