Святої Катерини: традиції, заборони, прикмети свята

Щороку 7 грудня православні християни відзначають День пам’яті святої великомучениці Катерини.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Катерина Олександрійська, яку часто називають «наречена Христова», народилася в Олександрії в сім’ї знатних і багатих городян. Її мати таємно сповідувала християнство і з раннього дитинства долучила до цього Катерину. Після того, як дівчину похрестили, вона побачила сон, у якому сам Господь подарував їй перстень і тим самим обручив її на собі. Коли вона прокинулася, то виявила цю обручку на своїй руці.

Після цього сну Катерина почала проповідувати християнство і ділитися своєю вірою. Римський імператор Максимін хотів спокусити дівчину, він пропонував їй багатство і славу в обмін на її любов. Але Катерина відмовилася. За це дівчину піддали тортурам, а потім стратили.

Дві частинки мощей Катерини Візантійської зберігаються в Німеччині. Частина мощей була передана в дар Єкатерининському собору.

Традиції і ворожіння на день Святої Катерини

Свята Катерина є покровителькою сім’ї та шлюбу. Тим, хто шукає кохання, необхідно в цей день сходити до церкви і помолитися перед іконою Катерини. Оскільки свято припадає на Різдвяний піст, його слід відзначити тихо і не влаштовувати гучних посиденьок.

Дівчата в цей день збираються на «вечорниці», щоб поворожити і спробувати дізнатися, хто ж стане їхнім чоловіком. Вони ламають гілки вишні та ставлять їх у воду біля ікон. Вважається, що якщо на гілках до Нового року з’являться квіти – скоро дівчина вийде заміж.

Хлопці теж ворожили на своїх наречених на вишневих гілках. Якщо на них з’являться квіти до Різдва – наречена буде скромною. Якщо вишня засихала, то дружина буде сварливою і ледачою.

Прикмети:

Ясний день 7 грудня – морозна і холодна зима.

Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).

Кола біля місяця – буде холодна погода.

Сонячні промені пучками спрямовуються догори – скоро почнеться завірюха.

Що не можна робити:

У день Святої Катерини дівчатам не можна займатися важкою фізичною працею і рукоділлям.

Також забороняється розводити багаття та вогонь у печі.

Крім того, слід уникати гучних гулянь з алкоголем.

Читайте також: ПЦУ роз’яснила, коли відзначати Святого Миколая та Різдво

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

93

Тетяна Карпенко

журналіст