Світові льодовики за 10 років втратили понад 2700 мільярдів тонн льоду через зміну клімату

Європейський космічний корабель Cryosat відстежив близько 200 тисяч льодовиків на Землі та виявив втрату 2720 мільярдів тонн льоду за 10 років через зміну клімату – це дорівнює втраті 2% їхньої маси за десятиліття.

Про це повідомляється в дослідженні журналу Geophysical Research Letters, пише “Оперативна Україна інфо”.

За даними супутника, 89% втрати льоду, яку спостерігали між 2010 і 2020 роками, спричинені таненням у теплішій атмосфері. 11% втрат – це результати танення льодовиків або збільшення потоку, бо їхні фронти закінчуються в тепліших океанських чи озерних водах.

“Найбільше постраждали льодовики Аляски. Вони втрачають понад 80 млрд т на рік, а це приблизно 5% від загального обсягу льоду в регіоні протягом 10-річного періоду дослідження. Місця, де льодовики розмиваються і рухаються швидше, включають Арктику: на Шпіцбергені, Норвезькому архіпелазі та в російських секторах Баренцева й Карського морів”, – йдеться в дослідженні.

Науковці вважають, що танення посилить підвищення рівня моря, яке вже загрожує низинним громадам. У багатьох частинах земної кулі льодовики функціонують ще як критичні резервуари води.

Зокрема, Ноель Гурмелен з Единбурзького університету пропонує стежити, наскільки швидко змінюються льодовики. Оскільки в чималій частині Землі мільйони людей певним чином є під впливом мас льоду для отримання питної води: понад 20% населення світу залежить від стікаючих літніх талих вод, які використовують для пиття, сільського господарства й роботи гідроелектростанцій.

“Це наслідок того, що називається “атлантифікацією” Арктики. Й означає, що льодовики скидають більше льоду в океан”, – пояснив дослідник.

Читайте також: Україна переходить у новий клімат: озвучили прогноз

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

26