Спортсменів з Росії та Білорусі не змушуватимуть письмово засуджувати війну в Україні

Російські та білоруські спортсмени будуть змушені підписати декларацію, в якій зобов’язуватимуться відповідати критеріям нейтральності, щоб повернутися до міжнародних змагань.

Про це заявив президент Асоціації міжнародних олімпійських федерацій з літніх видів спорту (ASOIF) Франческо Річчі Бітті, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Міжнародний олімпійський комітет радив федераціям повернути росіян та білорусів до індивідуальних змагань на суворих умовах нейтралітету. Такі спортсмени мають публічно не висловлюватися на підтримку російського вторгнення до України і не бути не пов’язаними зі збройними й силовими структурами двох країн.

Бітті пояснив, що поки розробляють декларації для російських та білоруських спортсменів. Від атлетів не вимагатимуть письмово висловлюватися проти російського вторгнення з безпекових міркувань.

“Атлети отримають на підпис декларацію, але їх не проситимуть казати, що вони виступають проти війни – в Росії за це передбачена кримінальна справа. Пілоти Формули-1 вже підписують документ, а федерації типу плавання – попереду. Існує й інше делікатне питання – контроль за дотриманням критеріїв відбору”, – сказав функціонер.

Водночас у спортивній спільноті постали питання про практичну імплементацію нових рекомендацій МОК. Міністр спорту Великої Британії Люсі Фрейзер закликала додати до критеріїв відбору відсутність державного фінансування спортсменів РФ та Білорусі, що є порушенням нейтралітету.

Нині підписати декларацію для повернення до змагань вимагають від росіян та білорусів на тенісному Вімблдоні.

Нагадаємо, спортсменів з Росії та Білорусі повернули до змагань у сучасному п’ятиборстві. Відповідне рішення ухвалив виконавчий орган Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства, про що повідомляється на сайті організації.

Натомість Світова федерація бадмінтону (BWF) відсторонила російських і білоруських спортсменів від змагань. Так вона продовжила дію раніше запроваджених санкцій.

Читайте також: Помер ексфутболіст “Динамо” та збірної України Павло Шкапенко

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

30