Скільки українців досі слухають російську музику

Днями OSINT-спільнота Molfar провела дослідження про те, як змінилися музичні вподобання українців протягом війни, яку розпочала росія.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За даними аналітиків, кількість російських виконавців за перше півріччя повномасштабної війни найбільша на платформах Spotify (48%) та Apple Music (27%).

Серед того, що саме українці слухали, фахівці виділили 100 найкращих композицій на кожному музичному стримінговому сервісі за локацією “Україна” й поділили їх на пʼять категорій за виконавцями: росіяни (ru), білоруси (by), українські співаки й гурти, які на момент вторгнення жили та працювали в Росії (UA*), українці (UA) і всі інші.

Дослідження показало, що російські композиції й далі залишаються в чартах на музичних платформах. А слухають музику російських окупантів приблизно 20% українців.

Також у Molfar розповіли про важливі зміни, що відбулись за друге півріччя повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Кількість російських виконавців на всіх платформах або не змінилась, або зменшилась, окрім Deezer – влітку 2022 в чарті “100 найкращих треків” був лише один російський виконавець, взимку 2023 вже два.


Кількість українських виконавців на всіх платформах також зменшилась, причому суттєво: на 14% – в Youtube Music, на 11% – у Deezer, на 9% – у Shazam, і на 8% – у Deezer.


Зміни за друге півріччя говорять про збільшення української самосвідомості – тепер на всіх стрімінгових музичних платформах українських виконавців суттєво більше, аніж російських.

Найбільше російських виконавців – у жанрі phonk та реп.

Читайте також: Чи продовжують українці слухати російських артистів?

Вийшов 5-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі української акторки театру та кіно Олесі Жураківської

Вийшов 6-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі президента НЕБАУ Віктора Лещинського (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

121

Тетяна Карпенко

журналіст