Скільки грошей в державі витратили з початку повномасштабної війни

У 2022 році сума видатків загального фонду державного бюджету України з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну складала 2,2 трлн гривень.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на Мінфін.

Від початку повномасштабного вторгнення рф загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету склала 2 трлн 226,6 млрд гривень. У грудні витрати становили 331,7 млрд гривень.

У структурі витрат найбільше спрямували на оплату праці з нарахуваннями – 938,2 млрд гривень. Зокрема, на грошове утримання військовослужбовців – 721,9 млрд гривень (у грудні – 99 млрд гривень).

Ще 502,2 млрд грн пішло на оплату використання товарів та послуг. З цієї суми 282,5 млрд грн спрямували на підтримку ЗСУ. Це придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування).

Крім того, 454,7 млрд гривень витратили на соціальне забезпечення, 132 млрд гривень – на обслуговування державного боргу та 106 млрд гривень – на трансферти місцевим бюджетам.

Читайте також: Рекордно швидко: ВР ухвалила держбюджет на 2023 рік

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

23

Тетяна Карпенко

журналіст