Що зміниться з 1 лютого у виплатах військовим

З 1 лютого розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється. Однак дещо зміниться підхід до нарахування виплат. Рішення, зокрема, стосується тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій.

Про це йдеться в роз’ясненні Міноборони, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, розмір додаткових виплат для військовослужбовців залежатиме від районів їхнього перебування. Впливатиме на виплати також складність і специфіка бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.

“Бойові виплати у 100 тисяч гривень на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти ‒ виплати в розмірі 100 тис. грн для них також зберігаються. Анонсовані зміни стосуються винятково військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів військових закладів вищої освіти, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій”, ‒ йдеться у повідомленні.

Наразі всі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тисяч гривень. Водночас бійці, які з ризиком для життя виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують такі ж самі додаткові виплати ‒ 30 тис. грн. У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України.

Для того, щоб підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей, 1 лютого будуть збільшені розміри щомісячного основного грошового забезпечення військовослужбовців без додаткової винагороди.

Мінімальний його рівень для Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України становитиме не менш ніж 20 тис. 100 грн, для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції ‒ на рівні не менш ніж 17 тис. грн.

Читайте також: Верховна Рада збільшила військові витрати на 387 млрд гривень

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

У Києві провели захід у межах Міжнародного благодійного проекту «Charity 100лиця» (фото, відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

145

Тетяна Карпенко

журналіст