Що таке реновація житла і яка її вартість

“За приклад треба брати Словаччину, Польщу і Латвію…”

Нині всі ті, хто говорить про реновацію застарілого житла, лише намагаються “підірвати” інтернет. Профільне міністерство тривалий час не займається цим питанням. Не приймає відповідні нормативні документи і не врегульовує законодавчу базу.

Що ж таке реновація? Це оптимальний варіант відновлення будинку із поліпшенням умов проживання та економії енергоносіїв. А головне – дешевше ніж будувати з нуля.

Багато людей вважають, що цей процес полягає лише в заміні вікон та обклеюванні пінопластом будинку. Насправді ж, це оновлення мереж, заміна теплових пунктів, встановлення сучасних систем і лічильників. Також підсилення несучої здатності та комплексна термомодернізація об’єкту.

Ці дії допоможуть врятувати ветхий будинок, аби він не завалився.

“Вартість реновації багатоповерхівки складає від 100 до 150 доларів за квадратний метр…”

Починати ж цей процес потрібно із системного обстеження будинків по всій країні. Проте цього досі не зробили. Держава і органи місцевого самоврядування, мабуть, не хочуть інформувати населення про реальний стан справ.

Далі треба розробити пілотні проєкти. І реалізовувати їх у різних регіонах країни, аби “відкатати” увесь механізм. Потім застосовувати досвід на всій території держави.

За приклад брати Словаччину, Польщу, Латвію. Там уже провели повну реконструкцію кварталів: житла, мереж, соціальних об’єктів. І це не була чиясь забаганка, а існувала реальна потреба.

Важливим питанням залишається і механізм фінансування цього процесу. Приблизна вартість реновації багатоповерхівки складає від 100 до 150 доларів за квадратний метр.

Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України

2 203

Юрій Іванов

Головний редактор