Що робити, аби ваш будинок не тріснув і не обвалився

“Більшість багатоповерхівок – це вибухівка сповільненої дії…

“Чи безпечна моя оселя?” – таке питання ставить перед собою кожен громадянин. Проте впевненої відповіді немає. Це стосується насамперед застарілого житла, а також відносно нового, яке не обстежене, без належних висновків щодо його стану та безпеки.

Цим питанням починають перейматися лише тоді, коли стаються трагічні випадки, пов’язані із ветхим житлом. А таких з кожним роком спостерігаємо все більше і більше.

Нагадаю, приватизація багатоквартирних будинків у 1990-х відбувалась “похапцем”. Люди ставали власниками, але більшість багатоповерхівок не отримали навіть технічних паспортів. З роками конструкції та комунікації у тих будинках зношувалися. І тепер вони схожі на вибухівку сповільненої дії.

Чи всі обслуговуючі організації та ОСББ сьогодні переймаються питаннями безпеки будівель? Питання риторичне.

Середній вік житлового будинку в Україні складає 46 років. Хтось мені закине, мовляв, подивіться, скільки новобудов, нові оселі ростуть як гриби з початку двохтисячних! Однак, за статистикою, таких нових – лише 2-3%.

“Середній вік житлового будинку в Україні складає 46 років…”

В Україні завжди будували і будують багатоповерхові житлові будинки конструктивно та надійно. Але ахілесовою п’ятою є проблема їх обслуговування. Чим старша споруда – тим пильніше треба її обстежувати і мати індивідуальні рішення для зміцнення й безпеки.

Про безпеку власного житла потрібно дбати самим, залучаючи відповідні експертні організації.

Впевнений, що реальний стан справ одразу покаже, що робити, аби ваш будинок не тріснув, не обвалився, не злетів у повітря…

Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України 

788

Юрій Іванов

Головний редактор