Що приховує паркан Києво-Печерської Лаври (фото)

У минулі вихідні кореспонденти «Оперативної України інфо» побували на територі Києво-Печерської лаври – однієї з найвідвідуваніших та найбільших православних святинь України й світу. Ось, що потрапило до нашого фотооб’єктиву.


За інформацією Вікіпедії, Києво-Печерська лавра належить державі, а релігійні організації користуються нею на правах оренди.

Заснували в 1051 року як печерний монастир за межами Києва. Свою назву вона отримала від печер, де оселилися перші мешканці.

У середньовіччі монастир був оплотом православ’я Русі. 1592 року став ставропігією Вселенського патріархату Константинополя, а у 1688 року – лаврою. У ранньому новому часі вона перетворилася на центр паломництва православних.У 1994 році разом із Софійським собором їх внесли до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Власне монастир знаходиться на території Нижньої лаври. Обидві частини лаври відкриті для відвідувачів. Пам’ятка перебуває під юрисдикцією Національного заповідника.

Читайте також: У Києві недобудовану психлікарню вподобали графісти, фотографи та сатаністи.

Байкове кладовище: що приховує некрополь та хто із відомих тут покоїться (фото)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Юрій ІВАНОВ

Фото: Юрій ІВАНОВ

266

Юрій Іванов

Головний редактор