Що повинно бути на столі на Святий Вечір та Різдво Христове

6 січня — Святвечір, час примирення і всепрощення. Це останній день посту. І коли на зимовому небі спалахує зірка, вся сім’я збирається за столом.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Після наведення порядків у будинку, прийнято готувати 12 страв на честь дванадцяти апостолів. Головне ритуальне блюдо – кутя. Воно являє собою пшеничну або ячмінну кашу, змішану з родзинками, маком медом і горіхами. Обов’язково на столі повинен стояти узвар.

Під час трапези за столом не можна лаятися, сперечатися і лихословити. Снідати і обідати в Святвечір забороняється. Дітям дозволений лише легкий перекус. З появою першої зірки вся родина повинна зібратися за столом і запалити різдвяну свічку. За традицією, господар будинку благословляє вечерю.

Усі страви на Святвечір готують із пісних продуктів – без м’яса та молочних продуктів. Але такі страви теж можуть бути дуже смачними та корисними! Наприклад, рецепт тушкованої капусти з грибами та рецепт квасолі. Ці страви готують не лише перед Різдвом, а й протягом усієї зими. Адже всі продукти – доступні та недорогі взимку, а страви з них – прекрасно замінять літні салати зі свіжих овочів та фруктів.

Традиційно на Святу Вечерю стіл прикрашали: кутя, борщ, юшка із грибів, вареники, голубці, маринований оселедець, мариновані гриби, заливна риба, тушкована капуста, квасоля, узвар, пампушки.

Читайте також: Відомі українці поділилися дитячими фото і спогадами про новорічні свята.

Юрій Іванов

110

Юрій Іванов

Головний редактор