Що треба зробити, аби на вас не подали до суду за несплату житлово-комунальних послуг

“Боржника зобов’яжуть сплатити не лише свій борг, а й судовий збір…”

Пандемія COVID-19 значно вплинула на соціально-економічні показники. Так, багато людей втратили бізнес чи роботу, погіршилась ситуація з доходами громадян, збільшилась заборгованість за житлово-комунальні послуги.

Люди надіються, що навіть маючи заборгованість і не уклавши договір про надання житлово-комунальних послуг, їх не позбавлять благ цивілізації: не відключать від водопостачання та водовідведення, тощо.
Законом України “Про житлово-комунальні послуги” передбачено, що якщо ви не уклали договір про надання житлово-комунальних послуг, то це не звільняє вас від оплати за надані послуги і вас цілком реально можуть подати до суду. Підприємство, що надає житлово-комунальні послуги навіть не обов’язково має попереджати вас про заборгованість перед тим, як передавати справу до суду.

Якщо справу передадуть до суду, у випадку задоволення позову боржника зобов’яжуть сплатити не лише свій борг, а й судовий збір у розмірі 2270 грн, витрати на правничу допомогу (послуги адвоката: консультація – від 200 грн, складання позовної заяви – від 1500 грн, представництво підприємства в суді від 1000 грн+транспортні витрати за 1 судодень). У випадку примусового виконання рішення суду ще боржника зобов’яжуть сплатити виконавчий збір в розмірі 10 % від суми боргу.

До прикладу: у Вас виникла заборгованість за житлово-комунальні послуги у розмірі 1000 грн. У разі задоволення позову ви повинні будете в середньому сплатити від 5970 грн у добровільному порядку. В іншому випадку, ще додасться 10 % виконавчого збору.

“Цей договір передбачає оплату всього боргу частинами щомісячно…”

Для того, щоб уникнути судового процесу і не сплачувати зайві кошти, можна врегулювати цю ситуацію, уклавши договір про реструктуризацію боргу. Цей договір передбачає оплату всього боргу частинами щомісячно у строк до 60 місяців. За цей час підприємство не зможе подати на вас у суд щодо стягнення заборгованості, що є предметом договору реструктуризації заборгованості, поки не закінчиться його дія.

Якщо ви підписали договір про реструктуризацію, вчасно сплачуєте по ньому платежі та поточні платежі за житлово-комунальні послуги, то можете розраховувати і на житлову субсидію (якщо на отримання такої ви маєте право згідно законодавства України).

Якщо ви бажаєте укласти договір про реструктуризацію боргу, вам потрібно:

  • звернутись з письмовою заявою до керівника підприємства, що надає житлово-комунальні послуги, за несплату яких у Вас утворилась заборгованість;
  • додати копії документів, що підтверджують вашу особу і право власності на нерухоме майно, де ви отримуєте житлово-комунальні послуги;
  • підписати договір у двох примірниках для кожної зі сторін.

Галина Шрамко, юрист, магістр права

454

Юрій Іванов

Головний редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + seven =