Що полтавці викидають у сміттєві баки

Нещодавно ГО “Еколтава” спільно з ГО “Нуль відходів. Львів” розпочали проект з дослідження ситуації з побутовими відходами під час російської агресії у приймаючих громадах – зокрема Полтаві та Львові. Зокрема, роботу почали з проведення морфологічного аналізу відходів у Полтаві. Його проводили на основі вмісту сміттєвоза на майданчику КАТП-1628 біля Полтавського сміттєзвалища, що в с. Макухівка. Нині вже є результати цієї роботи.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили в ГО “Еколтава”.

Так, найбільшу частку у загальній кількості займають харчові відходи – 49,7%. Пластик і полімери (29,4%) на другому місці за обсягом, а скло (6,3%) – на третьому. Інші види відходів, які були у складі сміття, – папір та картон (2,8%), чорні метали (1,3%), кольорові метали (0,8%), текстиль (4,8%), небезпечні відходи (1,2%), кістки, шкіра, гума (0,9%), залишок ТПВ після вилучення компонентів (2,9%).

Отримані результати експерти “Еколтави” порівнювали з дослідженням 2020 року. Тоді морфологічний склад сміття визначали на основі контейнерів для змішаних відходів на контейнерному майданчику мікрорайону “Браїлки” (по вул. Кучеренка). У вмісті сміттєвого бака обраховували відсоток вторсировини, органічних відходів та інших відходів, які не переробляють.

Дослідженнями у 2020 та 2022 роках встановили, що більшу частину змішаних відходів складають органічні відходи. Тому фахівці радять в першу чергу звернути увагу на управління органічними відходами у місті.

Читайте також: Чим замінити пластиковий одноразовий посуд і пакети

Дивіться також відео: Сергій Жадан розповів про участь у благодійних концертах та творчість під час війни

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

287

Тетяна Карпенко

журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − eleven =