Що не можна робити у Страсну п’ятницю

Сьогодні, 14 квітня, у християн східного обряду Страсна п’ятниця. Її назва походить від виразу “Страсті Христові” і вважається найсуворішим днем тижня.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Саме в цей день, згідно з Євангелієм, Ісус був засуджений на страту. Він здійснив хресну дорогу на Голгофу, де його розіп’яли.

У Страсну п’ятницю згадують всі земні страждання Ісуса Христа, тож у цей день не можна робити будь-яку роботу: шити, різати, прибирати.

Також кажуть, що в цей день не можна випікати паски та фарбувати яйця.

Не можна працювати на землі. Існують повір’я, якщо посіяти чи посадити рослину у цей день, то вона захворіє і не дасть плоду.

У цей день варто відмовитися від веселощів та розваги, й не можна вживати алкоголь.

Страсна п’ятниця вимагає дотримання суворого посту. За християнськими канонами, не можна вживати їжу до виносу Плащаниці. І лише після цього дозволяється випити води та з’їсти шматок хліба.

Цього дня також варто підтримувати дружню атмосферу в родині. Можна відвідати церкву та принести додому 12 свічок. Їх треба поставити вдома біля ікон та дати догоріти до кінця. Вважається, що ці свічки наповнять будинок сильною позитивною енергетикою і захистять родину від бід.

Читайте також: В Україні підвищать заходи безпеки на період Великодня

Дивіться також відео: Передали художні книги та смаколики в один із військових шпиталей столиці

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

111

Тетяна Карпенко

журналіст