Рукописна Біблія встановила три національні рекорди

Вчора, 12 червня, у Національний день молитви за Україну в київському Палаці Спорту відбулася презентація найбільшої рукописної Біблії. Її створили за участі кількох тисяч українців. І вона встановила три рекорди, які зафіксував Національний реєстр рекордів України.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Ініціаторами цього проекту виступило Українське Біблійне товариство. А реалізував його майстер-реставратор Геннадій Темнішев. У цьому його підтримав президент БФ «Культурні новації» Владислав Трубіцин та президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський .

Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київській і всієї України Блаженніший Епіфаній прокоментував цю подію так:

«Дуже важливо було розпочати цей проєкт саме тоді, коли Україна була шматована різними зовнішніми чинниками, бо лише Біблія може об’єднати наш народ!»

Рукописна Біблія встановила три національні рекорди: найбільша рукописна книга, видання із найбільшою кількістю почерків і те, що, незважаючи на величезну кількість сторінок, її все ж вдалося зшити в один том.

Майстер-реставратор Геннадій Темнішев отримав один із рекордів у номінації “Найбільша палітурка до рукописної книги”.

“Сказати, що я щасливий, це нічого не сказать. Перш за все для мене це велика честь, адже Біблія це книга книг. І те, що ми зробили спільно Українським  Біблійним товариством, взагалі не має аналогів у світі. Нехай у всьому цьому прославиться насамперед Бог”,- сказав він.

До речі, протягом двох років християни з усієї України заповнювали аркуші цієї книги. І тільки потім майстер зшивав їх вручну в один том.

“Цим проектом показали, що в Україні, поділеній ідеологічно, політично і світоглядно, є те, що об’єднує всіх людей – Слово Боже.  Дуже радію, що разом нам вдалося це зреалізувати”, – говорить президент НЕБАУ Віктор Лещинський.

Президент БФ «Культурні новації» Владислав Трубіцин теж не стримує свої емоції від проробленої роботи.

“Я – щаслива людина. Адже мав унікальну змогу долучитися до створення рукописної Біблії, що стала символом єднання України навколо Божого Слова. Мене не покидає відчуття, ніби я з багатьма українцями доторкнувся до вічності. Це неймовірно”,- підкреслив він.

Читайте також: Дует бандуристів виконує пісні Шевченка та Скрябіна в столичному переході (відео).

Юрій Іванов 

466

Юрій Іванов

Головний редактор