Росія мала спецсудно біля місця детонації Nord Stream

Російське спецсудно SS-750 знаходилося біля труб Nord Stream за чотири дні до підриву труб 26 вересня 2022 року. Цю інформацію підтвердили в командуванні оборони Норвегії у відповідь на перевірку документів.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, дослідили, що 26 фотографій російського судна зробили з данського патрульного катера, який перебував у районі на схід від Борнгольма торік 22 вересня. Спецсудно призначене для проведення операцій під водою і має на борту мініпідводний човен типу АС-26 “Приз”.

“Це неймовірно цікаво. SS-750 — це спеціальне судно, призначене саме для підводних операцій”, — говорить шведський дослідник, росіянин і розвідник Йоакім фон Браун.

Також старший аналітик мозкового центру Europe Джейкоб Каарсбо, який раніше 15 років працював у розвідці Міністерства оборони США, вважає, що ця інформація “проливає світло на те, що відбувалося в регіоні за кілька днів до цього”.

“SS-750 є найцікавішим судном для підтвердження, адже знаємо, що воно здатне здійснити таку операцію”, — зазначає Каарсбо.

За даними данських ЗМІ, Командування оборони Норвегії давно володіє 112 зображеннями російських кораблів у цьому районі. Проте вперше підтвердили, що це саме російське судно SS-750 з мінісубмариною на борту. Водночас у Командуванні не надають доступ до фото російського спецсудна, посилаючись на “розвідувальний характер” світлин і “частину розвідувальної роботи”.

Паралельно з цим німецьке ЗМІ T-Online й аналітик розвідки з відкритих джерел Олівер Александер описували, що спеціальне судно SS-750 було одним із шести російських військово-морських кораблів, що могли перебувати в цьому районі за кілька днів до вибуху. Обгрунтовували це інформацією з анонімних джерел і супутникових знімків. На останніх видно, що SS-750 покинув Калінінградський порт одночасно з судами “Олександр Фролов” і SB-123.

Ці супутникові фотографії разом із даними AIS з буксира свідчать, що SS-750 відплив із Калінінграда о 00:22 21 вересня 2022 року. Передавачі AIS зазвичай використовують більші судна як доповнення до радарів. Вони надсилають сигнали про назву судна, номер, напрямок, осадку та швидкість, тож можуть бути призначені для картографування руху суден.

SS-750 плив навіть без увімкненої AIS. Та в буксира “Олександра Фролова” була увімкнена АІС під час виходу з російського військового порту. За даними цього судна, конвой військово-морських суден прямував до Борнгольма, але на північ від Польщі AIS буксира була вимкнена. До цього часу вважали, що SS-750 і п’ять інших суден продовжили рух до району, де через кілька днів підірвали труби Nord Stream. Нині в командуванні оборони підтвердили, що SS-750 помітили саме в цьому районі.

“Це яскраве підтвердження, що судно входить до складу готовності Росії до підводних човнів і підводних операцій. Теоретично це судно цілком могло бути там з інших причин, але час бути саме в тому місці в той час є особливим”, — пояснює Александер.

Тим часом розвідник Браун пов’язує нову інформацію з попередніми чутками про шість російських військово-морських кораблів.

“Велика частина інформації, яка з’явилася раніше, є правильною. Згадана група з шести суден — група, зібрана саме для такого типу операцій. Дуже ймовірно, що ці судна брали участь у диверсійній операції”, — коментує дослідник.

Читайте також: На газопроводі «Північний потік» виявили четвертий витік

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

88