Профорієнтація для підлітків: чому варто звернутися до психолога?

“Могла б нав’язати сину свої власні бачення…”

Я є щасливою мамою 15-річного сина. Мрію бачити його успішним та самодостатнім. І це насамперед залежить від професії, яку обере моя дитина. Проте із вибором професії він має труднощі. І цю проблему ми ніяк не могли вирішити.

З огляду на життєвий досвід, могла б нав’язати сину свої власні бачення майбутньої професії. Так роблять багато батьків, обираючи фах для свого чада. Однак не хочу йти цим шляхом, щоб не “скалічити” психіку дитини перекладанням власних нереалізованих амбіцій та мрій.

Нещодавно подруга порадила мені звернутися до фахівця з профорієнтації. Тож за кілька днів ми зустрілися з психологом Оксаною у затишній кав’ярні одного із столичних торговельних центрів. Перше, що зробила психолог – відправила мене на двогодинний шопінг. Вони ж залишилися з Максимом наодинці.
Дві години мій син виконував різні завдання: відповідав на запитання, малював малюнки, заповнював опитувальники. Також розповідав психологу про своє життя, школу, друзів, хобі. Повернувшись, відразу почула хорошу новину: вони спільно знайшли найсильнішу сторону мого сина. Виявляється, у Максима дуже добре розвинена просторова уява. А це означає, що він зможе знайти себе, наприклад, у професії проектувальника.

“Батьки об’єктивно не можуть оцінити свою дитину…”

На думку фахівця, найкраще йому вдаватимуться проекти міської інфраструктури: парків відпочинку, скейт-парків, велосипедної інфраструктури тощо. Це один із варіантів, чим мій син може займатися у дорослому житті. І від чого отримуватиме задоволення та прибуток.
Я не можу повірити в те, що зовсім чужа людина за короткий час змогла знайти підхід до мого сина. І в нього покращився настрій та загорілися очі.

Наступного дня Оксана мені надіслала повний перелік можливих професій, які підходять моїй дитині. Крім того, отримала від неї інформацію, аби краще порозумітися із сином.
P.S. Батьки об’єктивно не можуть оцінити свою дитину – заважають емоції. Для цього й потрібно звертатися до психолога з профорієнтації. Його консультація точно не зашкодить…
А півтори тисячі гривень за послуги – це мізер, порівнюючи із витратами на здобуття непотрібної професії.

Антоніна Домікан, журналіст 

268

Антоніна Домікан

журналіст