Повномасштабна війна відкинула Україну на 6 років у питаннях прозорості та доступності публічної інформації

Повномасштабна війна відкинула Україну на 6 років у питаннях прозорості та доступності публічної інформації, через те, що держава закрила всі реєстри.

Такі дані проаналізував Опендатабот, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, станом на початок 2022 року індекс відкритості публічних даних в Україні був на рівні 56%. Після відкриття будівельного реєстру показник виріс до 57,6%.

У 2023 році нове значення індексу — 43,42%. Після певної перерви деякі держоргани почали публікувати набори, як і до великої війни. Одним з найбільш відкритих органів стало МВС, Держстат опублікував фінансову звітність за 2021 рік, регулярно оновлює свої дані й Мінсоцполітики.

Разом із тим більшість інформації необхідної для роботи бізнесу залишається закритою. Найбільш закритими розпорядниками виявились:

  • Державна податкова служба — закрито майже все: від реєстру платників ПДВ, до інформації про податкові борги та єдиний податок. Наразі ДПС тримає дані закритими навіть попри рекомендації Кабміну, Верховної Ради та Мінцифри;
  • НАЗК — декларації та реєстр корупціонерів;
  • Мін’юст — закрито ЄДР один із найважливіший набір даних для бізнесу.

Закритість даних ускладнює роботу бізнесу. Міра, як мала б захищати інформацію від ворога, фактично створює можливості для махінацій.

Читайте також: Трудова книжка залишилася на тимчасово окупованій території: як довести свій стаж

Дивіться також відео: Люся Кава виступила на благодійному заході в Дарницькому районі Києва

Вийшов 7-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі Героя України Ніни Матвієнко (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

120

Тетяна Карпенко

журналіст